arad

108 articole
2014 . 07 . 24 1406229845

In ultimul timp cum au tot fost ploi, in Arad canalizarile nu au mai facut fata.. si in anumite parti ale orasului chiar au fost inundate bine zonele. Compania de apa si-a cerut scuze in mod oficial dar asta nu rezolva nimic. De fiecare data cand vin ploile, situatia este la fel… La cat de multa treaba a facut Falca… asta e o parte mai prost facuta.

[sublimevideo settings=”youtube-id:HL2dGHkNBVE” width=”900″ height=”506″]

2011 . 12 . 27 1324996943

Ati observat ce copiaza covrigariile? Cum fura idei o firma de la alta?? Cel putin in Arad asa e.
O covrigarie din centru a bagat cremvusti in corn, acum toate covrigariile au asta. Cam ciudat… In loc sa vina cu ceva nou fiecare, macar sa se streseze putin nu sa fure idei.

Posted with WordPress for BlackBerry.

2011 . 11 . 18 1321625581

Eu cand vin de la scoala de obicei traversez terenu care ii vis-a-vis de mine ca sa nu il inconjor degeaba. Astazi era meci pe teren si la una din porti era un… om (nu prea ii poti zice gardian sau altcumva desi avea uniforma de la PIROS) l-am intrebat daca ma lasa sa traversez ca sa nu ocolesc tot terenu ala, si el nervos „NU!”. L-am intrebat de ce si la fel de nervos a zis „NU FII OBRAZNIC, DU-TE IN TRIBUNA”. Na, l-am lasat in pace, poate era nervos ca sta prea mult in picioare la varsta lui si na, facea pe duru. Am traversat, si cand ajung in fata casei ghici ce masina bloca circulatia? Aveti 3 incercari sa ghiciti! Da, masina celor de la PIROS (firma de securitate). MDAA, bine ca voi puteti bloca. Fain ba, fain! Le furam mingea la aia daca doar traversam si eu? Nu, astia fac pe durii!

2011 . 11 . 15 1321342521

In fiecare dimineata eu prind cam acelasi tramvai, 7 la 7:30. Cam de fiecare data tranmvaiu are doar un vagon. Cand e super aglomerat, calci pe altii in picioare. Apoi, de pe la vreo 8 baga si tramvai cu 2 vagoane, cand nu mai merg numa 3 pensionari la copii in centru. Ce logica e asta? Le place sa vada ca au muulta lume? O sa ajungem ca acele imagini din China cand nici nu o sa se mai poata inchide usa de lume.

Articol scris cu Wordmobi

Dedicatie de la mine pentru tine: